Navštivte nás

+420 773 711 266

info@viamor.cz

Co hledáte?

Vyhledávač

Košík je prázdný

Barva diamantu

JAK SE BARVA DIAMANTŮ URČUJE?

Při hodnocení barvy kamene, je kámen porovnáván se zirkonem, který už má předem určenou barvu. Barva se hodnotí na stupnici D, kdy diamanty barvy D jsou bezbarvé a diamanty typu Z jsou viditelně nahnědlé, nebo nažloutlé.


Diamanty, které jsou složené ze 100% čistého uhlíku jsou bezbarvé, bohužel se ale tyto diamanty vyskutují pouze zřídka. Postupem času se na diamantech nachází stopy dusíky, vodíku, boru a dalších jiných prvků. Při nákupování diamantu je důležité si uvědomit, že čím čistější diamant, tedy složen z většího množštví čistého uhlíku, tím je diamant cennější.

Barevné diamanty

STUPNICE BAREV

Na naše prstýnky používáme diamanty barvy G a to z mnoho důvodů. Na diamantu nelze okem vidět žádné známky zbarvení, pozná to pouze odborník a to v porovnání se zirkonem stejné barvy.

Barvy diamantů

Bezbarvé (D, E, F)

  • Barva D - Bezbarvé diamanty s nejvyšším stupněm čistoty, kterou může diamant dostat. Tyto diamanty jsou velmi vzácné.
  • Barva E-F - Bezbarvé diamanty, u těchto diamantů je velmi náročné najít stopy jakéhokoliv zabarvení.

Téměř bezbarvé (G, H, I, J)

  • Barva G-H - Téměř bezbarvé diamanty, nelze vidět žádný stupeň zákalu, dokud tyto diamanty neporovnáme s kameny, který mají vyšší stupeň čistoty. Tyto diamanty jsou stále vzácné a jsou nejčastějším typem kamene v osazení do šperku.
  • Barva I-J - Téměr bezbarvé diamanty. Po osazení do šperku je barva diamantu nepostřehnutelná. Tato barva diamantu se také velmi využívá pro osazení do šperku.

Velmi jemné stopy barvy (K, L, M)

  • Barva K - V této kategorii nalezneme diamanty s mírně citronově žluté barvě. Barva je viditelnější, pokud šperk osadíme do bílého zlata, nebo platiny. Někteří lidé v těchto kamenech mají zalíbení z hlediska originality.
  • Barva L - Diamanty s touto barvou charakterizuje slabě nažloutlý odstín. Mají příjemnou teplou barvu, které ve žlutém zlatě neodolá nikdo.
  • Barva M - Tyto kameny se těší oblibě mezi těmi, kteří touží po velkém diamantu za méně peněz.

Výrazné stopy barvy (N-Z)

  • Tyto diamanty mají žlutou barvu. Na tyto diamanty ve šperkařství moc nenarazíte, ale i přesto mají široké publikum příznivců.