Navštivte nás

+420 773 711 266

info@viamor.cz

Co hledáte?

Vyhledávač

Košík je prázdný

Povrch prstenu, aneb není mat jako mat

MATNÉ NEBO LESKLÉ?

Svatba se blíží, hledáte ty pravé snubní prsteny a před Vámi se tyčí nová otázka: "Matné nebo lesklé?" A aby toho nebylo málo, objevují se i neznámé pojmy jako např.: saténový svislý, saténový vodorovný, texturový, drátěný atp. Zde si můžete prohlédnout, jak značení těchto povrchů vypadá.

Ice povrch prstenu

M1

ICE

Saténový povrch prstenu

M2

SATÉNOVÝ

Vodorovný jemný

Saténový povrch prstenu

M3

SATÉNOVÝ

Svislý hrubý

Pískovaný povrch prstenu

M4

PÍSKOVANÝ

Jemný

Pískovaný povrch prstenu

M5

PÍSKOVANÝ

Středně hrubý

Texturovaný povrch prstenu

M6

TEXTUROVÝ

Saténový povrch prstenu

M7

SATÉNOVÝ

Svislý jemný

Pískovaný povrch prstenu

M8

PÍSKOVANÝ

Hrubý

Saténový povrch prstenu

M9

SATÉNOVÝ

Vodorovný hrubý

Lesklý povrch prstenu

M10

LESKLÝ

Tepaný lesklý povrch prstenu

M11

TEPANÝ LESKLÝ

Tepaný matný povrch prstenu

M12

TEPANÝ MATNÝ

V případě, že máte jasno a vybrali jste prsten ve vysokém lesku, pak máte vyhráno a nemusíte se dále rozhodovat, jaký mat zvolit. Přestože je poškrábání prstenů často jedním z největších strašáků, není se ovšem čeho bát. Na tom, který z prstenů se poškrábe více je závislých hned několik faktorů. Tím nejdůležitějším faktorem je samotná péče o prsteny.

Lehkému poškrábání se časem nevyhne žádný prsten, ovšem v případě špatného zacházení může po roce nošení prsten na první pohled vypadat jako rodinné dědictví. V případě, že chcete nosit zásnubní prsten i snubní prsten vedle sebe, musíte počítat s tím, že z důvodu vzájemného tření se poškrábou o něco rychleji. Nechcete-li si sundávat prsten např. při práci na zahradě, plavání, vaření atp., taktéž musíte počítat s rychlejším opotřebením povrchu.

Z těchto důvodů byste si neměli odpírat jakýkoliv povrch prstenů. Všechny prsteny mají obnovitelný povrch, což pro Vás znamená, že jednou za 2 - 3 roky si můžete nechat povrch prstenu obnovit, a bude vypadat jako nový.

U většiny našich modelů máte možnost změny povrchu. V případě zájmu o tuto změnu nás kontaktujte, nebo zadejte požadovaný povrch v poznámce u objednávky.