fbpx

Vyhledávač
Košík je prázdný

Jak určím velikost prstenu?

ZJISTĚTE SVOU VELIKOST ZDARMA

Nejedná se o překvapení? Chcete si změřit velikost prstenu z pohodlí domova? Zaujaly vás naše prstýnky? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ANO, tak jste tu správně. Připravili jsme si pro vás dvě možnosti, jak vám pomůžeme velikost co nejpohodlněji zjistit:

Zásnubních prstenech Snubních prstenech
Měřící proužek Měřící kroužky

Měřící kroužky lze zakoupit za 200 Kč. Tuto cenu Vám poté odečteme z objednávky prstýnků. :-) Což znamená - měřící kroužky ZDARMA!

 

Měřící kroužky odesíláme na dobírku prostřednictvím České pošty a to do 3 pracovních dnů.

 
 

1) MĚŘÍCÍ PROUŽKY

Zašleme vám je až domů a to zcela zdarma! Jedná se o nastavitelný plastový kroužek, který si navléknete na prst a utáhnete jej, a to do takové míry, aby bylo nošení příjemné. Stejně pohodlně poté padne i prsten. Pokud máte větší klouby, je potřeba tomu přizpůsobit i velikost měřítka a změřit prst nejlépe přesně v místě kloubu.

2) MĚŘÍCÍ KROUŽKY

Jsou o něco přesnější než měřící proužky a měření je snazší. Vyberete si tu velikost, která vám nejlépe padne a stejně dobře vám poté bude sedět i váš prstýnek. Zašleme vám je na dobírku ve výši 200 Kč, kterou vám poté odečteme z ceny objednávky prstýnků – za tyto kroužky tedy ve výsledku také nezaplatíte ani korunu.


Stačí tedy, když vyplníte tento formulář, vyberete si jednu z možností, která vám bude více vyhovovat, a do 3 pracovních dnů vám zásilku odešleme.

Viamor měřící proužek

MĚŘÍCÍ KROUŽKY

Velikosti od 43 do 74

Viamor měřící kroužky

MĚŘÍCÍ PROUŽKY

Velikosti od 40 do 76

NEPŘIŠEL VÁM MĚŘÍCÍ PROUŽEK?

Všechny měřící proužky odesíláme nejpozději do 3 pracovních dnů. Jednou za čas se ovšem setkáváme se situací, kdy odeslaný dopis s měřícím proužkem zákazníkovi nedorazí. Proto v případě, že tato situace nastane, nám neváhejte napsat a my vám ho odešleme znovu.

JAKÝMI ZPŮSOBY LZE URČIT VELIKOST PRSTENU?

Poradíme Vám jak na to. Bude však rozdíl v tom, zda Vaše partnerka o prstýnku ví a vybíráte si spolu snubní prsteny, či chystáte tajnou žádost o ruku – v tomto případě to bude malinko složitější.


SPOLEČNÉ MĚŘENÍ - VÍ O TOM

Navštivte klenotnictví
V klenotnictví vám odborníci změří prst přesně a nemusíte mít strach, že jste někde udělali chybu.


Měřící kroužky
Jedná se o sadu několika kroužků, které simulují různé velikosti prstenů. Tato metoda je velice přesná pro domácí podmínky.


Měřící proužky
Měřící proužek je nastavitelný plastový proužek, který si navléknete na prst a utáhnete tak, aby Vám to bylo příjemné. Zkuste proužek z prstu také stáhnout (i přes klouby) - přesně tak by Vám poté měl padnout i prsten. Stačí vyplnit formulář a měřící proužky Vám zdarma zašleme. Pokud nechcete čekat, můžete si je pořídit např. v klenotnictví.


Změřte vnitřní průměr prstenu, který máte doma
Dejte pozor, aby se jednalo o prsten, který Vám sedí na prsteníček. Změřte pravítkem vnitřní průměr prstenu a převeďte na správnou velikost dle tabulky.


Použijte provázek
Pokud nemáte po ruce prstýnek ani papír, použijte provázek a pravítko. Provázek si omotejte lehce kolem prstu, tak aby Vám šel stáhnout. Označte místo, kde se protíná a poté natáhněte a změřte. Získáte výslednou velikost v mm.


TAJNÁ ŽÁDOST O RUKU - NEVÍ O TOM

Podívejte se do šperkovnice
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změřit velikost prstenu je změřit některý z těch, které má Vaše přítelkyně doma. Nezapomeňte však, že se musí jednat o velikost prsteníčku na levé ruce!Prsten položte na papír a obkreslete vnitřní obvod tužkou. Rychle ho zase vraťte zpátky, ať nejste podezřelí, nebo si můžete nasadit prstýnek na svůj prst, označit si toto místo a vyhledat klenotníka, který velikost určí.


Zeptejte se kamarádek či rodiny
Můžete se poptat příbuzných či kamarádek, jestli náhodou velikost vaší partnerky neznají, případně zda by ji pro vás nenápadně nezjistili.


Změřte jí prst, zatímco spí
Pro ty odvážné z Vás je tu i tato možnost. Pokud má Vaše přítelkyně hluboký spánek, změřte ji velice jemně prst (ten správný) pomocí měřícího proužku, nebo kouskem provázku či stužky. Pokud se Vám povede ji vzbudit, mějte připravenou dobrou výmluvu.


Porovnejte její prst s Vaším
Tato metoda není příliš přesná. Přitom co se držíte za ruce, věnujte jim zvláštní pozornost. Všimli jste si, že její prsteníček je stejný např. jako váš malíček? Nechte si ho změřit a doufejte, že to vyjde.


Nenápadně nadhoďte toto téma
Můžete to provést také tak, že vybíráte prsten pro někoho známého, který má podobné prsty jako Vaše přítelkyně. Zeptejte se na velikost, nebo ji požádejte, ať si prsten vyzkouší. Dalším způsobem může být návštěva klenotnictví, kam se jdete podívat např. na nové hodinky a přimět ji, aby si zkusila nějaké prstýnky (To většinou ženy dělají rády, aniž bychom je k tomu vyzývali :-D).

NEZAPOMEŇTE, ŽE:

  • Velikost prstu se mění v závislosti na teplotě i denní době. Měřte tedy nejlépe ráno, či během dne a při pokojové teplotě. Prsty bývají ráno užší než odpoledne, během dne mohou otékat. Také při vyšších teplotách jsou Vaše prsty znatelně širší, něž když je Vám zima. Pro větší přesnost měření několikrát zopakujte.

  • Kloub je nejširším místem prstu, proto doporučujeme měřit přesně v místě kloubu, nebo měřícím proužkem posouvat po celé délce prstu, abyste si byli jistí, že prsten opravdu navléknete.

  • Nejvíce spolehlivé je měření přímo u zkušeného klenotníka.

  • Široké prsteny často sedí těsněji, proto volte při rozhodování raději tu větší velikost.

  • Měříte prsteníček levé ruky! Pozor na to, prsty pravé ruky jsou o něco širší.

  • Pro značení velikosti prstenů se používá více druhů číslování.