Vyhledávač
Košík je prázdný

Velikost diamantu

V ČEM SE VELIKOST DIAMANTU UDÁVÁ?

Karátová hmotnost, neboli "carats" je měrná jednotka hmotnosti diamantu označována jako ct. Pro představu 1 karát, tedy 1 ct, představuje 200 mg. Karát, tedy 1 ct, se rozděluje na 100 bodů - od 0,01 ct do 1 ct. Hmotnost se vždy udává na dvě desetinná místa. Karátová hmotnost úzce souvisí s cenou. Čím vyšší má diamant hmotnost, tím je jeho výskyt vzácnější. zhruba jeden z milionu vytěžených diamantů má hmotnost vyšší než 1 ct.


Velikost diamantů je úzce spjatá s tvarem diamantu jako je Round, Princess, Cushion, Pear ,Marquice, Emerald, Radiant, Oval a další.

Diamant

OBVYKLÁ HMOTNOST KAMENE

Jen málokdy naleznete na trhu diamanty s hmotností 0,38 ct nebo 0,84 ct. Diamanty těchto hmotností jsou velmi vzácné, ale také mnohem levnější. Nejčastěji narazíte na diamanty o hmotnosti 0.1, 0.25, 0.30 a další, které jsou velmi drahé.


Pro lepší znázornění jsme si pro vás připravili hmotnost kruhového diamantu, tedy diamantu typu (round), v porovnání s velikostí udávanou v milimetrech.

Barvy diamantů

Pokud bychom chtěli porovnávat například diamant o váze 3,50 ct s 1 Kč, tak tento diamant zaujímá vzhledem ke koruně přesně jednu polovinu velikosti.